Przydatne linki

  

  

Jaką szkołę wybrać po podstawówce: 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum czy 3-letnią szkołę branżową? To pytanie zadaje sobie teraz wielu uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej. Aby pomóc im w tej niełatwej decyzji,  15 marca odbyły się Wirtualne Powiatowe Targi Edukacyjne Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Lublinieckiego. Uczniowie naszej szkoły również  wzięli w nich udział w ramach zajęć doradztwa zawodowego. Nasi przyszli absolwenci mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną poszczególnych szkół  na terenie Lublińca oraz zadać pytania dotyczące rekrutacji przedstawicielom tych placówek. Swoją ofertę zaprezentowały następujące szkoły: Zespół Szkół Zawodowych, Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych, Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu.

Drodzy Uczniowie, zastanówcie się czy macie już określone plany na przyszłość. Jeśli wiecie jaki chcecie zdobyć zawód, poszukajcie odpowiedniej klasy w technikum lub szkole branżowej. Tam skupicie się na nauce przedmiotów, które będą najpotrzebniejsze w danym zawodzie. Jeśli planujecie kontynuować naukę na uczelni wyższej, wybierzcie liceum ogólnokształcące o odpowiednim profilu. Życzymy Wam dobrych wyborów oraz dużo radości z rozwijania życiowych zainteresowań i pasji. Powodzenia!

Alicja Babiuch