Przydatne linki

  

  

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021 odbył się Turniej Szachowy pt. „Symfonia szachowa” o Mistrzostwo Zespołu Szkół w Kochanowicach. Rozgrywki odbywały się podczas zajęć kółka szachowego. Zawody rozgrywano w dwóch grupach wiekowych: Grupa A- uczniowie klas I-III (12 uczestników) i Grupa B – uczniowie klas IV-VIII (10 uczestników).

W sumie zostało rozegranych 111 partii. W czasie trwania turnieju wszyscy uczestnicy zachowywali się według zasad fair play, panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji i przyjaźni. Pomimo wielu nieprzemyślanych ruchów, niespodziewanych zwrotów akcji, fantastycznych zagrań i efektownych pojedynków udało się wyłonić laureatów zawodów. Poniżej lista zwycięzców:
Grupa A klasy I-III
I miejsce – Filip Jurga 9,5 punktów
II miejsce  ex aequo – Pascal Mazurek i Blanka Famuła 9 punktów
III miejsce ex aequo – Kamil Gansiniec i Katarzyna Czudaj 8 punktów

Grupa B klasy IV-VIII
I miejsce – Jakub Pisula 9 punktów
II miejsce – Kamil Włodarz 8 punktów
III miejsce – Piotr Czudaj 7 punktów

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i jednocześnie zapraszamy na kolejne Turnieje Szachowe.

Dominik Matusek