Przydatne linki

  

  

Mimo izolacji społecznej i ograniczonych kontaktów uczniowie Szkoły Podstawowej w Kochanowicach, zaangażowani w szkolny wolontariat, z wielką ochotą podjęli się wykonania kartek świątecznych dla seniorów z Jawornicy oraz pomocy w pakowaniu paczek świątecznych dla najstarszych mieszkańców sołectwa. Odpowiedzieli w ten sposób na prośbę Pani Ani Kokot – sołtysa Jawornicy, aby pomóc okazać seniorom należny im szacunek i wdzięczność. Uczniowie z zasłoniętymi ustami i nosem, z rękawiczkami na rękach, ale z otwartym i szczerym sercem i z serdecznymi życzeniami świątecznymi powędrowali do 51 domów, aby przekazać życzenia i prezenty. Pandemia uniemożliwiła rozmowy z osobami starszymi, ale wzruszenie było i tak i po stronie obdarowanych seniorów i samych wolontariuszy. Może obecność Mikołaja sprawiała, że otwierały się nawet drzwi, które zawsze były zamknięte? Przekonaliśmy się o prawdziwości słów Matki Teresy z Kalkuty:

Zawsze, ilekroć
uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz,
aby wysłuchać,
jest Boże Narodzenie.

 Zawsze, kiedy rezygnujesz
z zasad, które jak żelazna
obręcz uciskają ludzi
w ich samotności,
jest Boże Narodzenie.

Piotr Chmiel