Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych. Przypomina nam o latach niewoli. Polacy w tym okresie nieustannie podejmowali próby odzyskania upragnionej wolności. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia. Coroczne obchody Święta Niepodległości odbywają się 11 listopada – ten dzień został wyznaczony jako data umowna odzyskania niepodległości. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je dopiero w roku 1989. Uczniowie klas I-III przygotowali z tej okazji gazetki tematyczne. W tym roku uczniowie naszej szkoły podczas lekcji on- line włączą się w obchody tego szczególnego dnia.

Katarzyna Spojda