Przydatne linki

  

  

Rok szkolny 2020/2021 już trwa.

Po trudnym czasie lockdownu w marcu i kwietniu, trwającym kilka miesięcy zdalnym nauczaniu w minionym już roku szkolnym, wróciliśmy do szkoły, do pracy stacjonarnej. Za nami trudne doświadczenie, które zmieniło u wielu perspektywę postrzegania naszego życia, codziennych obowiązków, relacji społecznych.

W wymagającym i trudnym okresie uczniowie klas ósmych, z dwumiesięcznym opóźnieniem napisali testy egzaminacyjne, które są uwieńczeniem ich pobytu i nauki w szkole podstawowej.

Testy zaplanowane na kwiecień 2020 roku z powodu pandemii zostały przeniesione na połowę czerwca. W rygorze sanitarnym, po trzech miesiącach uczenia w trybie zdalnym uczniowie przystąpili do najważniejszego dla nich egzaminu na tym etapie życia. Ciężka praca ósmoklasistów i nauczycieli została podsumowana. Ku radości wszystkich zainteresowanych wyniki egzaminu, które otrzymaliśmy w lipcu potwierdziły doskonałe przygotowanie absolwentów do nowego etapu nauki.

Umiejętności matematyczne oraz z języka polskiego okazały się być wysoko ponad średnie w kraju, województwie i powiecie. Ciężka praca, wysiłek i systematyczność zostały nagrodzone. Gratuluję wszystkim absolwentom pięknego wyniku i życzę wszystkiego najlepszego na nowy, kolejny etap życia szkolnego.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020 –  sesja czerwcowa

Średnia kraju Średnia województwa Średnia powiatu Średnia gminy Średnia klasy A Średnia klasy B Średnia szkoły
J. polski 59% 59,3% 59,57% 63,64% 65,6% 72,71% 69,15%
Matematyka 46% 45,67% 43,92% 47,88% 51,06% 64,57% 57,81%
J. angielski 54% 55,24% 53,14% 52,37% 56,86% 48,21% 52,53%

Gratuluję również nauczycielom, którzy swoimi umiejętnościami i doświadczeniem, bez względu na warunki, w jakich przychodzi im pracować, potrafią rozbudzić w uczniach ciekawość świata, wrażliwość, kreatywność. Wysokie noty egzaminów zewnętrznych od wielu lat, świadczą o doskonałej pracy pedagogów szkoły w Kochanowicach, profesjonaliźmie i oddaniu misji, którą pełnią. Gratulacje i podziękowania składam również na ręce rodziców, którzy motywowali i wzmacniali psychicznie swoje dzieci. Końcowy rezultat wszystkich wysiłków jest radością i spełnieniem oczekiwań pokładanych w młodych ludziach. Wszystkim Państwu życzę dużo zdrowia, radości, spełniania marzeń i realizacji wyzwań.

http://www.oke.jaworzno.pl/wyniki/8klasa/2020_E8_powiaty_OKE.pdf

Dyrektor ZS  Joanna Grus-Blacha