Przydatne linki

  

  

Zespół Szkół w Kochanowicach otrzymał  Tytuł Naukowej Szkoły Ignacego w województwie śląskim. Wyniki ogólnopolskiego konkursu naukowego oraz informacja o nagrodzie zostały ogłoszone podczas uroczystej Gali Finałowej 23 czerwca 2020 roku, która była transmitowana na profilu programu „Być jak Ignacy” na portalu Facebook. W konkursie wzięło udział ponad 1500 szkół z całej Polski, nominacje wojewódzkie otrzymało 78 szkół, w tym 6 z województwa śląskiego.

Przypominamy, że od 10 października 2019 roku do 11 maja 2020 roku uczniowie należący do Koła Naukowego „Ciekawi świata” brali udział w ogólnopolskim konkursie naukowym „Być jak Ignacy”, poświęconym Ignacemu Łukasiewiczowi – twórcy polskiego przemysłu naftowego. Tegoroczna edycja konkursu dedykowana była czterem polskim naukowcom: Stanisławie Adamowiczowej, Mieczysławowi Bekkerowi, Józefowi Hofmannowi oraz Janowi Czochralskiemu. Uczniowie pracowali w oparciu o przekazane przez organizatora materiały dydaktyczne, ale musieli także wykazać się własną oryginalnością i pomysłowością zaplanowanych działań oraz umiejętnościami z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych i historycznych. Program Koła Naukowego musiał uwzględniać działania uczniów ukierunkowane na doświadczanie i badanie otaczającej rzeczywistości, a także na zorganizowanie współpracy z podmiotami działającymi na rzecz nauki i oświaty.

Zobacz film z naszych działań:

Alicja Babiuch
Mariusz Koza