Przydatne linki

  

  

Mimo zawirowanego roku szkolnego wszyscy doczekali się upragnionego wypoczynku. Przed nami wakacyjne przygody i zabawy, ale zanim to nastąpi podsumujmy, co działo się w tym roku szkolnym w świetlicy dzieci starszych. A działo się wiele…

Uczniowie brali udział w różnorodnych zajęciach. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Zajęcia plastyczne  pozwoliły rozwijać dzieciom ich zainteresowania, pomysły, kreatywność. Widoczne to było w przygotowanych okolicznościowych gazetkach, pracach plastycznych. Uczniowie kreatywni i uzdolnieni plastycznie przygotowywali dekoracje świetlicy oraz ozdoby na kiermasz świąteczny. Zwolennicy sportu chętnie uczestniczyli  w zajęciach sportowych. Mali kucharze lukrowali pierniki i przygotowywali smaczne dania, które potem ze smakiem jedli. Wszystkie proponowane zajęcia pełne były radości  i zabawy. To chwila oddechu po całym dniu nauki.

Oczywiście byli i „pracusie”, którzy systematycznie odrabiali prace domowe, ale dzięki temu mieli czas wolny w domu.

Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „ Polak – patriota to brzmi dumnie”, którego  głównym założeniem   było kształtowanie u dzieci poczucia tożsamości narodowej, patriotyzmu i poszanowania tradycji narodowej oraz kulturowej.

Realizacja zadań zawartych w projekcie skierowana była  na najważniejsze wartości, tj. szacunek i miłość do rodzinnego kraju, przywiązanie do tradycji, historii, kultury narodowej. Liczne pogadanki, prezentacje i filmy    kształtowały   emocjonalne przywiązanie do Ojczyzny  oraz rozwijały pozytywne zachowania społeczne.

W ciągu roku szkolnego uczniowie uczestniczyli również w konkursach zorganizowanych przez wychowawców świetlicy, m. in.: konkurs filmowy „Wykonanie filmu metodą poklatkową”, konkurs plastyczny” Stop uzależnieniom, nałogom mówię NIE!” oraz konkurs czytelniczo- językowy „ Co to znaczy…?”. Laureaci zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami.

Teraz nadeszły wakacje, czas odpoczynku, oddechu i…ładowania akumulatorów na nowy rok szkolny, ale nie zapominajcie o najważniejszym: o BEZPIECZEŃSTWIE. Pamiętajcie o nim podczas codziennych zabaw. My, wychowawcy świetlicy, życzymy Wam radosnych, słonecznych, pełnych ciekawych przygód wakacji. Odpoczywajcie, a po wakacjach wracajcie bezpiecznie do szkoły.

Małgorzata Morawiak