Przydatne linki

  

  

Za nami koniec roku szkolnego. Chciałyśmy zrobić krótkie podsumowanie tego, co wydarzyło się na zajęciach kreatywnych.

Zajęcia rozpoczęły się w połowie I semestru roku szkolnego 2019/2020. Odbywały się dwa razy w miesiącu i trwały  2-3 godziny.  Grupa liczyła 8 osób, były to uczennice klasy V i VIII. Celem zajęć było rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów, doskonalenie sprawności manualnej, rozbudzanie wyobraźni. W realizacji zadań zależało nam również na zwiększeniu u uczniów kreatywności i pomysłowości oraz korzyści wynikających z kreatywnego myślenia i działania.

Zrealizowaliśmy takie pomysły jak:

  1. Uszycie skrzatów ze skarpet.
  2. Wykonanie gumki do włosów.
  3. Stworzenie breloczków z filcu.
  4. Wykonanie płóciennych toreb na zakupy.

Zajęciom przyświecało przekonanie, że każdy może stać się artystą i stworzyć coś niepowtarzalnego.

Niestety ze względu na wybuch pandemii COVID-19 i zawieszeniu zajęć dydaktyczno – wychowawczych w szkołach a na to miejsce wprowadzenie nauczania zdalnego, wyżej wymieniony projekt nie mógł być dokończony. Wiele pomysłów zaplanowanych w II semestrze roku szkolnego 2019/2020 nie doczekało się realizacji. Wszelkie działania, które miały zostać zrealizowane musiały zostać odwołane. Jednak mamy zamiar kontynuować nasz projekt w nowym roku szkolnym w nieco zmienionej formie. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy i dziękujemy, że byliście z nami.

 

Aneta Babraj
Kornelia Famuła