Przydatne linki

  

  

Etap I – Stanisława Adamowiczowa
Uczniowie poznali życiorys Stanisławy Adamowiczowej. Rysowali wizerunki lekarki w różnych etapach jej życia. Tworzyli grę „Ścieżka zdrowia” oraz wyobrażenia wirusa i bakterii, prezentowali dramy. Wykonali doświadczenia dotyczące smogu oraz przenoszenia się bakterii drogą kropelkową. Uczestniczyli w warsztatach o chorobach zakaźnych i szczepieniach oraz współczesnej epidemii chorób układu oddechowego – smogu. Brali udział w spotkaniu z podróżnikiem, pielęgniarką i pracownikiem sanepidu.

Etap II – Jan Czochralski
Braliśmy udział w eksperymentach związanych z fizyką i chemią w laboratorium Politechniki Częstochowskiej. Podczas zajęć tworzyliśmy swoje laboratoria. Nasze umiejętności zaprezentowaliśmy na 4 Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach. Prowadziliśmy hodowlę kryształków soli, wykonywaliśmy laurki dla odkrywcy.

Etap III – Mieczysław Bekker
Pojechaliśmy na Politechnikę Częstochowską zobaczyć łazika marsjańskiego, który zdobył w 2018 roku pierwsze miejsce w międzynarodowych zawodach University Rover Challenge. Tworzyliśmy wyobrażenia kosmosu, budowaliśmy pojazdy kosmiczne oraz pisaliśmy listy do mieszkańców obcych cywilizacji.

Etap IV – Jan Hoffmann
Z dala, zdalnie, wspólnie z uczniami podążaliśmy tropem „Wynalazcy o duszy artysty”. Kreatywność naszych uczniów nie miała granic. Zbudowali modele motorówek i wymyślili sposoby wprowadzenia ich w ruch. Rozwiązywali również quizy i zabawy polecane w prezentacji oraz wykonali rysunki do poznanych ciekawostek.

Alicja Babiuch
Mariusz Koza