Przydatne linki

  

  

Przyszło nam obecnie żyć w niesprzyjających i trudnych czasach, w których każdemu z nas dokucza to wszystko, co jest związane z odizolowaniem od środowisk codziennej realizacji życiowej, ponadto strach związany z pandemią i zagrożeniem zarażenia się wirusem, co więcej zamęt jaki na nas jest wywierany przez niezliczoną ilość fałszywych informacji wzbudzających bardzo często negatywne emocje, do tego brak ruchu, dotlenienia, dokrwienia i tak potrzebnych endorfin – cała ta litania niekończących się współczesnych nieszczęść i trudności aż prosi się o antidotum, o coś, co przywróci wewnętrzną równowagę, radość, tak potrzebną nadzieję, siłę ducha i zdolność do oddzielania kłamstw od prawdy oraz zdrowego dystansu do spraw, na które nie mamy bezpośredniego wpływu.

Świetną okazją jest zbliżająca się setna rocznica urodzin Karola Wojtyły – Świętego Jana Pawła II. To On właśnie pokazuje swoją postawą, że trudności i problemy życiowe mogą stymulować niezwykły rozwój duchowy i osobowościowy, mądrością i pobożnością jest dla każdego z nas pomocą w tych trudnych czasach.

Zbliża się wydłużony weekend – zapraszam więc do rodzinnego odwiedzenia online Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach –https://domjp2.pl/muzeum-online/  i klikając w znak z napisem DOM RODZINNY można szczegółowo zapoznać się z miejscem, o którym przyszły papież powie:”… Tu wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło…” Niech pomoże nam uświadomić sobie jak wiele w przyszłości dzieci zależy od domu rodzinnego…

Wróćmy również w tych dniach do ważnych słów, które wielu z nas słyszało osobiście, będąc na spotkaniach z Janem Pawłem II lub znając je z mediów. Proszę uczniów, by pytali o to swoich rodziców, dziadków i wspólnie do tego wracajmy czerpiąc wzór z osoby będącej autorytetem całego świata i Świętym Kościoła katolickiego. Proponuję:

Niech ta domowa forma obchodów 100-lecia urodzin niezapomnianego Papieża- przyjaciela każdego człowieka będzie zarówno oddaniem Mu hołdu i czci, ale przede wszystkim wewnętrznym umocnieniem i powrotem do siły ducha i nadziei, której nic nie może przezwyciężyć.

„…Nie bójcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! (…)Nie bójcie się! Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie!…”

P.Chmiel