Przydatne linki

  

  

Serdecznie zapraszam do udziału w pikniku rodzinnym pod hasłem

„Będzie dobrze – w Powiecie Lublinieckim”.

Całkiem niedawno można było zaobserwować w niektórych oknach naszego powiatu wielobarwne tęcze z napisem „Będzie dobrze”.  To symbol dodający otuchy w obecnej sytuacji, podczas walki z koronawirusem. Przywędrował z Włoch, bardzo szybko rozprzestrzenił się we wszystkich państwach walczących z pandemią.

Warto wierzyć w to, że będzie dobrze! Warto myśleć pozytywnie! Warto w tych trudnych chwilach wspierać się i podejmować działania solidaryzujące społeczeństwo -mimo izolacji.  Warto dodawać wiary dzieciakom i ich rodzicom –  że podejmowane działania są ważne dla ogólnego bezpieczeństwa.

Od ponad miesiąca dzieciaki całej Polski uczą się zdalnie, nie spotykają się ze sobą – bardzo tęsknią – za szkołą, nauczycielami, kolegami i koleżankami.

Wychodząc naprzeciw potrzebą uczniów we współpracy z wieloma szkołami powiatu proponujemy wyjątkowe działanie – Majówka pod hasłem będzie dobrze w….

Zadanie polega na tym, aby przygotować rodzinny piknik – taki prawdziwy z kocem, jedzeniem w koszyku i urządzić go na własnym podwórku, balkonie, w zaaranżowanym salonie.  Podczas majówki zaśpiewać rodzinnie Gdy strumyk płynie z wolna, zagrać w jedną z proponowanych gier- dooble, memory, statki, państwa miasta, namalować wspólny rysunek pod hasłem będzie dobrze w – każdy wpisuje swoją miejscowość. Na koniec zapraszamy do uwiecznienia tych niesamowitych chwil. Zachęcamy do umieszczenia zdjęć na facebooku w wydarzeniu, do którego link znajduje się pod artykułem oraz przesyłania zdjęć na adres mailowy dorotakaminska19@wp.pl do dnia 12 maja, wyrażając jednocześnie zgodę na publikację zdjęć na stronie naszej szkoły.

Zachęcamy do przyłączenia się do wydarzenia na facebooku – pokażmy ilością osób, które wezmą udział w wydarzeniu naszą solidarność w walce z pandemią i naszą silną wiarę, że będzie dobrze.

Inicjatorkami wydarzenia są pedagodzy szkolni – Pani Magdalena Gałuszka oraz Pani Aleksandra Graca.

Poniżej link do wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/2701955280038090/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22left-rail%22%2C%22surface%22%3A%22dashboard%22%7D%2C%7B%22mechanism%22%3A%22surface%22%2C%22surface%22%3A%22create_dialog%22%7D]%7D

Pozdrawiamy,

Dorota Kamińska

Monika Tobiasz

Piotr Chmiel