Przydatne linki

  

  

Kochani, jak słyszeliście z różnych źródeł, noszenie maseczki ochronnej lub chusty zakrywające twarz będzie obowiązkowe dla wszystkich od 16 kwietnia. Ich noszenie sprawi, że osoby zarażone koronawirusem, a przechodzące chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych.

W związku z tym możemy wykazać się kreatywnością i samemu uszyć sobie taką maseczkę. Jest to naprawdę bardzo proste i nie jest nam potrzebna do tego maszyna do szycia.

Wystarczy poszukać w domu:

– materiału (najlepiej bawełnę). Może to być t-shirt w którym już nie chodzicie, a można dać mu drugie życie,

– gumę,

– nożyczki,

– igłę oraz nici.

Poniżej zmieszczony jest link w którym pokazane jest jak wykonać krok po kroku taką maseczkę. W drugim linku jest zamieszczony filmik: Jak wykonać maseczkę używając serwetek papierowych z użyciem gumek recepturek?

https://www.youtube.com/watch?v=mv4FPGBOhBE

https://www.youtube.com/watch?v=SZSWECx4PDQ

Serdecznie zapraszamy do wykonania własnej unikatowej maseczki.

Poniżej zamieszczamy przykładowe zdjęcia wykonanych przez nas maseczek.

 

Kornelia Famuła

Aneta Babraj