Przydatne linki

  

  

Wierząc, że wkrótce wszystko wróci do normy i będziemy mogli spotkać się znowu w szkole, pragnę przedstawić wydarzenia z ostatnich tygodni związane z działalnością Szkolnego Klubu Rowerowo-Historycznego.

1 marca w całej Polsce odbywały się uroczystości związane z Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. Nasza szkoła również przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji. Uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę historyczną, a także poznać losy zamordowanych polskich oficerów. „Żołnierze Wyklęci” to bohaterowie antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie Państwa Polskiego przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

Kim byli? O co walczyli? Czym się kierowali? Jaka była ich historia? – na te pytania odpowiedzieli uczniowie – organizatorzy w/w akcji, którzy przygotowali happening na terenie naszej szkoły.

 

Odnowione ogrodzenie ”Dębu Kochan”

Uczniowie klasy 8b pokazali, że wspólnie można zrealizować każdy plan. Patrycja Pietrucha i Borys Nowakowski założyli sobie jako cel odnowienie ogrodzenia „Dębu Kochan” znajdującego się przy budynku szkoły w Kochanowicach. Uczniowie własnym staraniem pozyskali materiał niezbędny do odnowienia ogrodzenia, a zadawalające efekty ich pracy widoczne są gołym okiem.

 

Dąb został posadzony przez uczniów w 2011 roku, w ramach autorskiego projektu pt: „Inwentaryzacja pomników przyrody Gminy Kochanowice”. Drzewa odgrywają w naszym życiu ogromną rolę. Oczyszczają powietrze, produkują tlen, a w upalne dni chronią przed nadmiernym słońcem. Drzewa są także cennym obiektem edukacyjnym, który zasługuje na ochronę.

 

 

Ogromny sukces uczniów w Powiatowym Konkursie
„POLSKI ZŁOTY MA 100 LAT”

Niezmiernie miło mi poinformować o zajęciu II miejsca przez Julię i Rafała w Powiatowym Konkursie „POLSKI ZŁOTY MA 100 LAT”. 11 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym Konkursie „POLSKI ZŁOTY MA 100 LAT” zorganizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej im. Konstantego Damrota w Lubecku.

 

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii polskiej waluty oraz podstawowych pojęć ekonomicznych. Zadaniem dwuosobowych drużyn było rozwiązanie testu oraz zaprezentowanie prezentacji multimedialnej zatytułowanej „100 – lecie polskiego złotego”. Szkołę w Kochanowicach reprezentowała drużyna w składzie: Julia Mercik i Rafał Korzekwa z klasy VII a. Do tego sukcesu przyczynili się jeszcze inni uczniowie pomagający przy montażu w/w prezentacji. Nie sposób tu pominąć nazwisk takich jak: Arkadiusz Pach, Matylda Kołek, Kamil Piskoń, Natalia Zakrzewska. Całej ekipie życzę kolejnych sukcesów!

 

Do zobaczenia!
Mariusz Żymierski