Przydatne linki

  

  

„Zimowisko w Murzasichle,
stąd wspomnienia są niezwykłe,
szczęśliwa jestem tu i zawsze uśmiechnięta..
Obrzucamy się śnieżkami,
Białym puchem przykrywamy,
choć mija czas lecz my za rok tu powracamy!!!”

Takie motto przyświecało uczestnikom obozu zimowego w Murzasichle, który odbył się w dniach od 11 do 17 stycznia 2020r. Byli nimi uczniowie Zespołu Szkół w Kochanowicach, w większości z klas 1-3 szkoły podstawowej. Głównym celem organizatorów wyjazdu było zapewnienie uczniom aktywnego wypoczynku w okresie ferii zimowych. Przygoda nasza rozpoczęła się rankiem 11  stycznia, gdy w doskonałych humorach wyruszyliśmy spod budynku szkoły. Po 5 godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce. Zostaliśmy zakwaterowani w „Willi Tatry”, po czym udaliśmy się na spacer po okolicy. W kolejnych dniach oddawaliśmy się urokom sportów zimowych, takich jak zjazdy z górki na jabłuszkach, snow tubing, jazda na łyżwach oraz kulig bryczkami połączony z pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Zachwycaliśmy się pięknem Podhala podziwiając osobliwości Zakopanego, takie jak Szlak Architektury Drewnianej, Gubałówkę, Giewont. Odwiedziliśmy również Najmniejszą Fabrykę Cukierków na świecie mieszczącą się na Krupówkach. Warsztaty połączone z prelekcją oraz degustacją regionalnych oscypków prowadziła dla nas znawczyni kultury góralskiej. Niezapomniane wrażenie zrobił na nas „Myszogród” w Zakopanem, gdzie mogliśmy przenieść się w bajkowy świat małych, puchatych gryzoni.  W środowe popołudnie udaliśmy się do Białki Tatrzańskiej do kompleksu Terma Bania, gdzie miło spędziliśmy czas zażywając ciepłych kąpieli wodnych i korzystając z licznych dostępnych tam atrakcji. W czwartek w kinie Giewont obejrzeliśmy film pt. „Jumanji: Następny poziom” a wieczorem świetnie bawiliśmy się na obozowej dyskotece. W ostatni dzień pobytu, na uroczystym apelu wręczyliśmy uczestnikom zimowiska pamiątkowe dyplomy oraz podsumowaliśmy jego przebieg. W piątek 17 stycznia opuściliśmy urokliwą miejscowość Murzasichle i udaliśmy się w drogę powrotną do Kochanowic. W doskonałych humorach, wypoczęci wróciliśmy do domów przywożąc ze sobą wiele miłych wspomnień i obiecując sobie zawitać tu za rok.

Organizatorzy wraz z dziećmi serdecznie dziękują za wsparcie finansowe zimowiska Gminie Kochanowice.

Organizatorzy zimowiska:
Grażyna Borecka
Katarzyna Górnik
Ewa Konfederak
Joanna Zawierucha