Przydatne linki

  

  

3 lutego piątoklasiści zobaczyli na scenie lublinieckiego MDK-u spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Show. Wszyscy przenieśliśmy się do zaczarowanego świata telewizji.

Podczas wspólnej zabawy poznaliśmy tajniki realizacji filmu. Zobaczyliśmy, jak na planie pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i prezenterzy telewizyjni. Aktorzy wraz z widownią opowiadali legendy, odtwarzali na scenie zachowania legendarnych postaci, przypomnieli, kim był Krak, Wanda, Lech i Piast.Szczególną atrakcją była realizacja teledysku z udziałem naszych uczniów. Dwoje uczniów otrzymało bilet szczęścia, który umożliwiał im zaprezentowanie na scenie swojego talentu.  Julka miała za zadanie wymyślić inną melodię krakowskiego hejnału, a Maks uczestniczył w odtwarzaniu legendy o smoku wawelskim. Każdy z nich nauczył się współpracować z kamerą. Już nie możemy się doczekać efektu ich pracy, zmontowany teledysk z ich udziałem obejrzymy za kilka tygodni.

Było to przedstawienie, na którym z pewnością wszyscy dobrze się bawili, a niektórzy osiągnęli swój pierwszy sceniczny sukces.

M. Watoła-Hanulok