Przydatne linki

  

  

23 stycznia świetlica dzieci młodszych zorganizowała wycieczkę do alpakarni Alpakacafe w Poczesnej. Dzieci miały możliwość poznania zwyczajów różnych zwierząt tam mieszkających. Mimo nazwy alpakarnia oprócz alpak mieszkają tam też  wielbłądy, zebry, kozy, kangury żurawie i osiołek. Wszystkie zwierzęta bardzo chętnie do nas podchodziły, pozwalały się głaskać oraz karmić.  Najbardziej łasy na pieszczoty był osiołek, który głośnym krzykiem domagał się karmy. Dzieci zaprzyjaźniły się z nim i nawet nadały mu imię Zbyszek.  Wizyta w alpakarni była bardzo udana mimo to, że byliśmy cali ubrudzeni błotem i Pan Mirek żartował, że nie wpuści nas do autobusu.  Kolejnym etapem naszej wycieczki była sala zabaw  „Bumerang” w Częstochowie gdzie dzieci miały okazję do wspólnej zabawy korzystając z różnych atrakcji tego miejsca. Naszą wycieczkę zakończyliśmy pysznym posiłkiem w Galerii Jurajskiej. Bardzo chętnie powtórzymy tą wyprawę.

Opiekunowie wycieczki:
Katarzyna Spojda
Wioletta Dyla
Dorota Kamińska