Przydatne linki

  

  

16 stycznia 2020 r. pod opieką p. Małgorzaty Goleni i p. Kornelii Famuły uczniowie klasy 8a uczestniczyli w wycieczce do kina CINEMA CITY w Częstochowie. O godzinie 9.00 zebraliśmy się na stacji PKP w Kochanowicach, a 45 min. później byliśmy już w Częstochowie. Następnie szybki marsz i po 20 minutach dotarliśmy na miejsce.

O 10.30 miał się rozpocząć seans. Usiedliśmy wygodnie w fotelach, niektórzy kupili popcorn, colę i zaczęła się projekcja. Z zaciekawieniem oglądaliśmy film o przygodach ,,Urwisa”. Urwis jest to czworonóg wychowany w luksusach, który po śmierci bogatej właścicielki musi zasmakować prawdziwie pieskiego życia. Dla czworonoga to koniec wygodnego życia, profesjonalnego manicure’u, piętnastu wygodnych poduch do wyboru itp. Pora na ulice nędzne, żarcie ze śmietnika i widmo schroniska. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło: w toku swoich perypetii francuski piesek nauczy się, jak być wyszczekanym, i odnajdzie nową ludzką towarzyszkę.

Kiedy film się zakończył, wyszliśmy wesoło z sali i pomaszerowaliśmy coś zjeść. Ok. 15.05 byliśmy już w Kochanowicach. To była udana wycieczka integracyjna, towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie.

Famuła Kornelia