Przydatne linki

  

  

Po raz kolejny młodzież klas ósmych i po raz pierwszy uczniowie klas siódmych naszej szkoły włączyli się w bieżącym roku szkolnym do ogólnopolskiego projektu „BohaterON – włącz historię”. To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projektowi patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W poprzednich latach akcja polegała na wysyłaniu do powstańców dedykowanych akcji pocztówek, w tym roku organizatorzy przedsięwzięcia nie udostępniali gotowych kartek, gdyż zaoszczędzone na ich produkcji i rozpowszechnianiu środki przeznaczyli na realizację działań pomocowych skierowanych do Powstańców Warszawskich. Uczniowie na lekcji języka polskiego samodzielnie pisali listy i własnoręcznie wykonywali laurki. Były one skierowane do konkretnego Powstańca Warszawskiego (zawierały imię i nazwisko Powstańca) bądź do anonimowego uczestnika walk o stolicę.

Wszystkie prace zostały wysłane do siedziby Organizatorów. Stamtąd trafiają na miejsce, czyli do wskazanych Powstańców. Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży ze względu na tematykę, jak również możliwość pisemnego kontaktu z konkretną osobą. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie po raz kolejny wykazali się ogromną wrażliwością, podjęli wyzwanie i tak chętnie przyłączyli się do akcji. Najlepszą rekomendacją jej powodzenia są zapytania młodzieży: „Czy w przyszłym roku też będziemy mogli pisać kartki do Powstańców?”. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy!

Małgorzata Golenia