Przydatne linki

  

  

Bieżący rok szkolny obfituje w ogromne emocje, związane z matematycznymi konkursami. Uczniowie naszej szkoły osiągają sukcesy w powiatowych konkursach matematycznych.

27 listopada 2019 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu już po raz 9 odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Szkół Podstawowych o Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. A. MickiewiczaNaszą szkołę w tym konkursie reprezentowali: Karol Kardas, Bartłomiej Śleziona i Paweł Wolframm. Najwyższe – I miejsce – w matematycznych zmaganiach zapewnił sobie uczeń klasy 7 naszej szkoły  Karol Kardas  zdobywając 37 na 45 punktów. W tym samym konkursie miejsce na podium zapewnił sobie również uczeń z naszej szkoły z klasy 8  Bartłomiej Śleziona zajmując III miejsce.

4 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół im. Św. Edyty Stein w Lublińcu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”. W tym konkursie zwyciężyła nasza uczennica Aleksandra Garus, która uczęszcza do klasy IV. Zajęła I miejsce zdobywając tytuł Mistrzyni Tabliczki Mnożenia powiatu lublinieckiego. W konkursie brała udział również uczennica klasy 5 Martyna Machnik zajmując również wysokie V miejsce.

Jesteśmy  dumni z naszych uczniów i gratulujemy im wspaniałych sukcesów, życząc równocześnie, by ich matematyczna pasja była rozwijana w przyszłości.

Monika Solecka-Pietryga