Drodzy Państwo!

Organizujemy zbiórkę dla Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego w Częstochowie „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”.

Ośrodek ten zajmuje się opieką nad dziećmi w wieku 0-3lat, które z różnych przyczyn nie mogą być ze swoimi rodzicami. Noworodki/niemowlaki porzucone już w szpitalu, odebrane w interwencjach, z różnymi wadami genetycznymi, zespołem FAS, obciążone zdrowotnie przez uzależnienia matki w czasie ciąży, dzieci, które urodziły się zdrowe, ale także okaleczone przez „rodziców”, które obecnie wymagają całodobowej opieki.

Potrzeby są różne, mniejsze i większe, ale także te podstawowe jak:

Art. spożywcze:
– zupki, obiadki dla niemowląt od 4 do 24 miesiąca ( bez pomidorów, ryb i brokułów)
– kaszki ryżowe – tylko ryżowe nie mleczno-ryżowe, smakowe (malina, banan, brzoskwinia, jabłko)
– soki zagęszczone Bobovita 0,3 l.
– deserki od 4 miesiąca życia

Art. pielęgnacyjne i inne:
– pieluchy jednorazowe – (rozm. 4/5/6)
– podkłady higieniczne do łóżeczek
– chusteczki nawilżane
– proszki do prania dla niemowląt
– płyny do płukania sensitive
– ubranka tylko nowe rozm. 74-98 (wymagania sanepidu)
– płyny do kąpieli i do mycia dla dzieci (sensitive)

Tutaj link do strony: http://ufnosc.pl/

Akcja trwa od  26 listopada do 17 grudnia.

Dary można przynosić:
– budynek A – sala nr 7
– budynek B – sala klasy III B
– przedszkole do sali Pani Agnieszki Wręczyckiej

Organizatorzy:
Kornelia Famuła, Aneta Babraj, Danuta Kaczuga, Agnieszka Wręczycka

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!
Zebrane rzeczy chcemy dostarczyć w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, więc w tym roku  każdy z was może zostać ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM !!!