Przydatne linki

  

  

Uczniowie klas ósmych na zajęciach doradztwa zawodowego poznają różne profesje, którymi mogliby się w przyszłości zajmować. Naszym gościem na ostatnich zajęciach była Sonia Borek, dyplomowana pielęgniarka. Pani Sonia, mimo młodego wieku, posiada bogate doświadczenie zawodowe. Swoją karierę rozpoczęła w szpitalu w Lublińcu, obecnie pracuje w ośrodku zdrowia w Kochanowicach. Z wielką pasją i zapałem opowiadała z czym wiąże się wykonywanie pracy pielęgniarki. Niesienie pomocy chorym, opieka nad pacjentami i wsparcie w najtrudniejszych chwilach – tego wymaga ten zawód.

Na całym świecie, również w Polsce wzrasta zapotrzebowanie na pielęgniarki i pielęgniarzy. Spowodowane jest to starzeniem się społeczeństwa oraz rosnącą liczbą pacjentów w wieku wymagającym stałej i fachowej opieki. Pielęgniarstwo to zawód z przyszłością, ukończenie takich studiów daje pewność pracy w tym zawodzie. To, co obecnie obserwuje się, to korzystny, etap przechodzenia z pielęgniarstwa tradycyjnego do pielęgniarstwa nowoczesnego. Warto też podkreślić, że zawód ten coraz częściej wybierany jest przez mężczyzn. Pielęgniarstwo jest obecnie w Polsce bardzo popularnym kierunkiem studiów.

Alicja Babiuch
Mariusz Koza