Przydatne linki

  

  

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do IV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”, w ramach którego odbędzie się konkurs o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Tegoroczna edycja dedykowana jest czterem polskim naukowcom: Stanisławie Adamowiczowej, Mieczysławowi Bekkerowi, Józefowi Hoffmannowi oraz Janowi Czochralskiemu i realizowana będzie pod hasłem „Odkryj tajemnice nauki”.

Celem Konkursu jest: popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej, rozpowszechnianie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz przemysłu naftowego i gazowego, promowanie wiedzy na temat innych polskich naukowców oraz ich wynalazków, odkryć i dokonań, popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej, kształtowanie postaw patriotycznych, planowanie działań edukacyjnych opartych na  doświadczaniu i  obserwacji.

W naszej szkole uczniowie klas piątych będą uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych Koła Naukowego „Ciekawi świata”, podczas których wraz z czterema wybitnymi polskimi naukowcami będą odkrywać tajemnice nauki. Patronem honorowym konkursu jest Minister Edukacji Narodowej.

Opiekunowie:
Alicja Babiuch
Mariusz Koza