Przydatne linki

  

  

W dniu 18 października 2019 roku uczniowie klas 7 a i 7 b wraz z opiekunami wzięli udział w debacie społecznej zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Lublińcu na temat: Narkotyki i dopalacze zabijają. Uczestnikami byli specjaliści w zakresie środków psychoaktywnych z Policji oraz z Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu. Po przedstawieniu mechanizmów uzależnień bardzo przekonywującym i wymownym fragmentem był świadectwa uzależnionych kobiet, które są osadzone w lublinieckim ZK. One właśnie najdobitniej przekonały zebraną w MDK młodzież, że nieświadome próby i eksperymentowanie z dopalaczami i narkotykami mogą się skończyć bardzo tragicznie i zniszczyć wszystkie plany życiowe.

Uczmy się więc na cudzych błędach, by sami podobnych nie popełniać.

Pedagodzy: Dorota Kamińska, Piotr Chmiel

All-focus