Przydatne linki

  

  

  Uczniowie uczęszczający do świetlicy dzieci młodszych oraz uczniowie klasy 6a wzięli udział w programie BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Polega ona, na wysłaniu kartek lub listów z podziękowaniami za udział w walce o wolność naszej Ojczyzny. Uczniowie wybrali dwóch powstańców do których skierowali swoje listy. Wybrani zostali Wiesław Czyżewski pseudonim „Tygrys”,  strzelec w Armii Krajowej, walczący na Starym Mieście i w kanałach oraz Maria Dobrzycka pseudonim „Jadwinia”, sanitariuszka Armii Krajowej, którzy w czasie powstania byli tylko trochę starsi od uczniów naszej szkoły.

Uczniowie pisząc do nich listy i kartki starali się podziękować za walkę i poświęcenie, dzięki którym mogą żyć w wolnej Polsce oraz zadali pytania dotyczące służbie w Armii Krajowej na które mają nadzieję otrzymać odpowiedź.

Katarzyna Spojda