Przydatne linki

  

  

25 października br., w przeddzień uroczystości upamiętniających zmarłych, ale także na zakończenie obchodów 100-lecia Niepodległości, uczniowie klasy 6 a udali się na cmentarz w Kochanowicach, by posprzątać teren wokół pomnika poległych za Ojczyznę i sam grób. Po uporządkowaniu zostały zapalone znicze i wyrażona ogromna wdzięczność wobec tych, którzy nie zawahali się, by dla obrony wolności Ojczyzny oddać swoje życie. Został odwiedzony również leżący na kochanowickim cmentarzu powstaniec śląski Jan Gambuś. Swoją modlitwą kochanowiccy uczniowie objęli również zasłużonego nauczyciela j. polskiego ze szkoły w Lisowie Pawła Prandziocha, który zmarł 3 października mając ponad 99 lat.

Wdzięczność zmarłym, ale i poczucie patriotyzmu i gotowości do poświęcenia dla innych to owoce obchodów akcji „Szkoła pamięta”.

Piotr Chmiel