Przydatne linki

  

  

Młodzież klas ósmych spotkała się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Janiny Garści w Lublińcu z warszawskim aktorem Edmundem Skubikiem. Artysta zaprezentował program teatralny składający się z dwóch części. W pierwszej zatytułowanej „Na paryskim bruku” wcielił się w rolę naszego wieszcza Adama Mickiewicza. Opowiadał o jego życiu i recytował fragmenty dzieł. Mieliśmy okazję wysłuchać fragmentów „Dziadów”, sonetu „Stepy akermańskie”, „Pani Twardowskiej” i oczywiście „Pana Tadeusza”. Po krótkiej przerwie aktor zabawiał audytorium twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Ostatnia część widowiska należała do publiczności. Edmund Skubik przygotował dla widzów różne zadania aktorskie. Choć były one niełatwe, uczniowie chętnie brali udział w warsztatach teatralnych, podczas których doskonale radzili sobie w ćwiczeniach dykcji oraz w scenkach dialogowych i indywidualnych.

M. Golenia