Przydatne linki

  

  

W ostatnim tygodniu września uczniowie klas siódmych pod opieką nauczycieli: p. Kornelii Famuły i p. Małgorzaty Goleni wybrali się do MDK w Lublińcu na spektakl muzyczny pt. „Bogowie i herosi. Opowieści Afrodyty”. Musical został przygotowany przez Teatr Muzyczny FORTE z Wrocławia. Twórcy przestawienia z dużym poczuciem humoru opowiedzieli historie mitologicznych bohaterów: dobroczyńcy ludzkości – Prometeusza, pomysłowego Odyseusza czy pogromcy Minotaura – Tezeusza. Młodzież miała również okazję utrwalić sobie znajomość wielu mitologicznych frazeologizmów. Atutem przedstawienia były również doskonale zaśpiewane autorskie piosenki, multimedialna oprawa i efekty specjalne.

Mitologia grecka jest kolebką europejskiej literatury, sztuki, filozofii i teatru. Wiedza zdobywana o niej w taki sposób na pewno pozostanie w pamięci młodych widzów na zawsze.

Małgorzata Golenia