Przydatne linki

  

  

W dniu 20 września 2019 roku ruszyła ogólnopolska akcja sprzątania lasów. Pod hasłem „sprzątaMY” z inicjatywy Kancelarii Prezydenta i Lasów Państwowych w 430 nadleśnictwach w kraju rozpoczęło się porządkowanie lasów. W ramach współpracy z Nadleśnictwem Herby do akcji włączyli się uczniowie klas VIII a i VIII b Zespołu Szkół w Kochanowicach wraz z opiekunami. Sprzątaliśmy fragment lasu w kierunku Jawornicy, wzdłuż ścieżki rowerowej biegnącej do Lublińca. Jest to odcinek licznie uczęszczany zarówno przez rowerzystów, jak i pieszych. Niestety korzystający ze ścieżki nie zawsze pamiętają, że opróżnione szklane butelki, plastikowe opakowania czy metalowe puszki powinny zostać wyrzucone do odpowiednich koszy, a nie pozostawione w lesie. Świadczy o tym ilość worków zapełnionych przez nas śmieciami, które możemy zobaczyć na zdjęciach. Musimy wszyscy pamiętać o tym, że rozkładające się  odpady często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę. Śmieci pozostawione w lesie stanowią również zagrożenie dla zwierząt. Nie zapominajmy, że lasy to zielone płuca Ziemi.

Opiekunowie
Alicja Babiuch
Mariusz Koza