Przydatne linki

  

  

18 września 2019 r. uczniowie klasy V c i VIII a wybrali się do nowej siedziby Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu. Wyjazd został zorganizowany we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Kochanowicach.

Młodzież miała okazję zwiedzić nowoczesny budynek „Lubiteki”, który w swoich zbiorach zawiera ponad 70 tysięcy woluminów. Po tym niezwykłym miejscu zostaliśmy oprowadzeni przez pracowników biblioteki, mieliśmy okazję zobaczyć m.in. wypożyczalnię, czytelnię, odział dla dzieci, pracownię informatyczną, salę gier czy salę konferencyjną.

W Dziale Gromadzenia i Udostępniania Zbiorów panie bibliotekarki opowiedziały nam o swojej pracy oraz pokazały „białe kruki” , najcenniejsze egzemplarze książek.

Miejsce jest z pewnością warte odwiedzenia i jeszcze nie raz tu wrócimy. Dziękujemy p. Marii Hadzik za pomoc w organizacji wyjazdu oraz pracownikom biblioteki za przybliżenie ich pracy.

M. Golenia

M. Watoła-Hanulok

lubiteka
« z 3 »