Przydatne linki

  

  

W dniach 24.06.-03.07.2019 grupa czterdziestu uczniów Zespołu Szkół w Kochanowicach uczestniczyła w dziesięciodniowym obozie sportowo wypoczynkowym na Pawełkach w Młodzieżowym Schronisku „Pawełek”. Był to już dwunasty obóz zorganizowany przez Zespół Szkół dla uczniów, ale pierwszy raz dziesięciodniowy. Znakomita pogoda oraz humory dopisywały uczestnikom do samego końca obozu. Codzienne wyjazdy na kąpiele do Olesna, Tarnowskich Gór i Koszęcina, Starego Olesna schładzały upały panujące w powietrzu.  Codzienna gimnastyka poranna wpisana jest już w tradycję obozu. Uczestnicy obozu byli także na całodziennej wycieczce w Jura Parku w Krasiejowie. Atrakcją był tez pobyt w Jump Word w Tarnowskich Górach. Odwiedzili nas także strażacy z PSP Lubliniec, którzy przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie przeciwpożarowym i pokazali sprzęt strażacki. Tradycyjnie w sobotę uczestników obozu odwiedzili rodzice, którzy wspólnie z dziećmi piekli kiełbaski. Uczestnicy obozu w godzinach popołudniowych rozgrywali liczne konkurencje sportowe – piłka nożna, siatkówka plażowa, koszykówka, w których najlepsi na koniec obozu otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Odbył się też konkurs Mam Talent, w którym uczestnicy pokazali swoje umiejętności aktorskie, sportowe i wokalne. Uczestnicy obozu dziękują Gminie Kochanowice za wsparcie finansowe obozu. Do zobaczenia za rok!

Bogusław Maciejewski