Przydatne linki

  

  

Dnia 6 czerwca b.r. w LO im. Adama Mickiewicza w Lublińcu odbyło się uroczyste podsumowanie XXVIII edycji. Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,KANGUR”. Konkurs miał miejsce 21 marca br. w 65 krajach na całym świecie. W Polsce do konkursu przystąpiło ok. 380 tysięcy uczniów, w powiecie lublinieckim – 574 uczestników z 22 szkół.

Uczniowie zmagali się z różnymi ciekawymi i trudnymi zadaniami za 3, 4 i 5 punktów w różnych kategoriach wiekowych- od kl.II SP do kl. III szkół średnich. W naszej szkole w tym roku wzięło udział aż 27 uczniów (25 z SP i 2 z GIM). Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Justyna Koza. Główny organizator konkursu – pani Bożena Ujma – koordynatorka regionu częstochowskiego nagrodziła 76 uczniów z powiatu lublinieckiego, w tym 8 osób z wynikiem bardzo dobrym i 68 uczniów wyróżnionych ze szkół w: Herbach, Kochanowicach, Koszęcinie, Lisowie, Lubecku, Lublińcu, Lubszy, Sadowie, Sierakowie Śląskim, Strzebiniu i Woźnikach. Osoby wyróżnione odebrały dyplomy i nagrody książkowe. Z naszej szkoły zostało nagrodzonych 7 uczniów:

Wynik – bardzo dobry otrzymał – Paweł Brewka – kl. II b SP – kat. Żaczek

Wśród wyróżnionych byli:

Oliver Sowa – kl. II b SP- kat.Żaczek

Michał Ledwońkl.IV c SP – kat. Maluch

Martyna Machnik – kl.IVc SP- kat. Maluch

– Rafał Korzekwa – kl. VI a SP- kat. Beniamin

Karol Kardas– kl. VI b SP- kat.Beniamin

Janusz Pach –kl. III B GIM – Junior

Młodym matematykom życzymy wspaniałych wakacji, dalszych sukcesów i liczymy na odkrycie wielu nowych talentów matematycznych. Gratulujemy nauczycielom i rodzicom. Zapraszamy do kolejnej, XXIX edycji konkursu w przyszłym roku.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!