Przydatne linki

  

  

Odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań,
złap w żagle pomyślne wiatry,
śnij, podróżuj, odkrywaj”

Te słowa Marka Twaina były hasłem przewodnim komersu klas ósmych, który odbył się 4 czerwca 2019 r. Tego dnia uczniowie pożegnali się ze szkołą i zakończyli naukę w szkole podstawowej.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli. Potem najsłynniejszym polskim tańcem narodowym, czyli polonezem uczniowie rozpoczęli uroczystą akademię, podczas której zaprezentowali przygotowany wraz z wychowawcami program artystyczny. W humorystyczny sposób w skeczach oraz filmikach prezentujących klasę ukazali swoje lata spędzone w szkole. Z uśmiechem na twarzy nauczyciele oglądali prezentacje przygotowane przez uczniów, w których pokazali w jaki sposób widzą kadrę pedagogiczną oraz jej pracę. W przedstawionych prezentacjach multimedialnych oraz skeczach udowodnili, że mimo iż często robili wrażenie niezainteresowanych i nieobecnych na lekcji, to bacznie obserwowali nauczycieli i dzięki temu zauważyli wiele ciekawych rzeczy zupełnie nie związanych z lekcją, ale takich, które utkwiły im w pamięci.

Nie obyło się również bez łez i wzruszenia podczas podziękowań kierowanych do rodziców i nauczycieli. W kilku słowach uczniowie wyrazili swoją wdzięczność za trud wychowania, troskę, wsparcie, dobre słowo. Uzupełnieniem podziękowań były wzruszające filmy, piosenka i symboliczny kwiatek.

Uwieńczeniem uroczystości była zabawa taneczna. Uczniowie dobrze się bawili do późnych godzin nocnych.

Komers to tradycyjne podsumowanie jakiegoś etapu w życiu uczniów. Także uczniowie klasy VIII a i VIII b zakończyli naukę w szkole podstawowej i stanęli przed wyborem nowej ścieżki życiowej. Jakiej….? Tego nie wie nikt. Przed nimi nieznany świat pełen wspaniałych i radosnych chwil, ale i niespodzianek, wyzwań, trudności. To od nich zależy jaką drogę wybiorą.

Kochani uczniowie! Realizując swoje marzenia i plany pamiętajcie o naszej szkole i o tym czego się tutaj nauczyliście. Odwiążcie liny, opuście bezpieczną przystań, złapcie w żagle pomyślne wiatry, śnijcie, podróżujcie, odkrywajcie. Nie bójcie się nowych wyzwań, ambitnie dążcie do wyznaczonego celu. Zawsze kierujcie się sercem i rozsądkiem, a reszta przyjdzie sama. Mu trzymamy za Was kciuki i wierzymy, że Wam się uda.

Drodzy Rodzice! Serdecznie dziękujemy za wieloletnią współpracę, wsparcie w wychowaniu, dobre słowo, zrozumienie, rady i cenne uwagi, które pozwoliły nam wyjaśnić wiele spraw. Bądźcie dumni ze swoich dzieci i wspierajcie je w dalszym ich życiu.

wychowawcy: M. Morawiak
M. Koza