Przydatne linki

  

  

W październiku 2018 r. uczniowie klas siódmych pod opieką pań: Anety Babraj, Kornelii Famuły i Małgorzaty Goleni brali udział w ogólnopolskim projekcie BOHATERON – włącz historię. Polegał on na pisaniu kartek do uczestników Powstania Warszawskiego. W tegorocznej akcji padł rekord – do powstańców wysłano 290 544 kartki, listy i laurki ze wzruszającymi życzeniami. Przedsięwzięcie zorganizowały Fundacje Rosa i Sensoria pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W ostatnim czasie otrzymaliśmy podziękowanie za udział w kampanii.

Niezwykle wzruszające były również osobiste podziękowania dla części naszych uczniów przysłane przez jednego z powstańców – Podchorążego Narodowych Sił Zbrojnych, majora Henryka Filipskiego. Jest to dla nas szczególnie ważny gest, tym bardziej że p. Henryk w tym roku kończy 99 lat. Dziękujemy.

M. Golenia