11 czerwca uczniowie klas 6 wraz z wychowawczyniami oraz p. S. Tomalą oraz p. A. Miką uczestniczyli w wycieczce do Żółtego Folwarku w Kochcicach – wyjątkowego miejsca, w którym historia spotyka się z nowoczesnością.
Żółty Folwark mieści się w odrestaurowanym budynku dawnej gorzelni, należącej niegdyś do rodu Ballestremów. Czytaj dalej
W dniu 25 maja 2026 r. uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w wycieczce do Lublińca. Pierwszym punktem programu była wizyta w parku trampolin Lubisfera, gdzie uczniowie aktywnie spędzili czas, korzystając z trampolin pod czujnym okiem trenera. Dodatkową atrakcją były dmuchańce, które dostarczyły wszystkim wielu radości i dobrej zabawy.
Po aktywnościach sportowych uczestnicy wycieczki zjedli smaczną pizzę, która pozwoliła zregenerować siły przed kolejną częścią dnia. Czytaj dalej
W dniu 30 maja uczniowie zrzeszeni w UKS Herkules pod opieką trenera Adama Miki i Bogusława Maciejewskiego wzięli udział w dużym turnieju piłkarskim „Wakacje z piłką – szukamy piłkarskich Janków” w Dankowicach koło Bielska-Białej. Nasi zawodnicy na 18 drużyn zajęli 9 miejsce wygrywając 5 meczy i 2 przegrywając. Nasze środowisko piłkarskie reprezentowali chłopcy z rocznika 2016/17/18/19: Bartłomiej Mrozek, Maksymilian Kadzioch, Igor Hepner, Dawid Pyka, Adam Dewor, Szymon Leśniak, Marek Korzekwa, Nikodem Korzekwa, Jakub Fronczek, Miłosz Sowa, Nikodem Bębenek, Jakub Mokros, Szymon Knopik. Czytaj dalej
„Są ludzie, miejsca i czasy, których się nie zapomina…”
Czas nieustannie płynie, zmieniając ludzi, miejsca i rzeczywistość wokół nas. Są jednak miejsca szczególne, które mimo upływu lat pozostają trwałym świadkiem ludzkich losów, sukcesów, wyzwań i codziennej pracy wielu pokoleń. Takim miejscem jest Szkoła w Kochanowicach, która od 190 lat jest ważną częścią lokalnej historii i pamięci. Czytaj dalej
19 maja uczniowie klas 6 wraz z wychowawczyniami oraz p. M. Szymik i H. Zakrzewską uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Głównymi punktami programu były wizyta w Orientarium ZOO Łódź oraz seans w Planetarium EC1.
Pobyt w Orientarium dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy w podróż po Azji, widzieliśmy kąpiel słoni indyjskich, największą parę krokodyli w Europie oraz zwiedziliśmy motylarnię. Czytaj dalej
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach Piłki nożnej Szkół Podstawowych Powiatu lublinieckiego. Rozgrywki zostały podzielone na dwie tury, pierwsza dotyczyła rozgrywek grupowych, kolejna stanowiła finał. Nasza szkoła trafiła do grupy ze szkołami w Lubecku, Rusinowicach oraz Szkołą Podstawową nr. 2 w Lublińcu. Nasza szkoła wraz z ze Szkołą Podstawową nr. 2 była organizatorem powyższych rozgrywek. Nasz turniej grupowy rozegraliśmy 8 maja na boisku Stadionu Miejskiego w Lublińcu. Czytaj dalej
Na zajęciach z doradztwa zawodowego w klasach ósmych, o procesie rekrutacji, nauce w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu oraz odbywaniu praktyk zawodowych, opowiadała pani Renata Pruska – kierownik szkolenia praktycznego. Nasi uczniowie po ukończeniu szkoły podstawowej mogą podjąć naukę w technikum na kierunkach technik technologii żywienia i usług gastronomicznych oraz technik elektryk. Natomiast w szkole branżowej I stopnia mogą kształcić się w klasach wielozawodowych zgodnie z klasyfikacją zawodów szkolnictwa branżowego. Czytaj dalej
W ramach projektu „Równe szanse i możliwości w Gminie Kochanowice” uczniowie klasy 1b, 4b oraz 6a uczestniczyli od października do kwietnia w zajęciach „Warsztaty rozwijające świadomość i ekspresję kulturalną” Ich głównym celem było rozwijanie kreatywności, wrażliwości kulturowej oraz umiejętności praktycznych poprzez różnorodne działania artystyczne, rękodzielnicze i integracyjne. Czytaj dalej
Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Czwórboju lekkoatletycznym Szkół Podstawowych Powiatu lublinieckiego. Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim w Lublińcu, w dniu 8 maja 2026r. Jak nazwa wskazuje, rywalizacja składała się z czerech dyscyplin sportowych – biegu sprinterskiego na dystansie 60 metrów, biegu średniego na dystansie 600 metrów, skoku w dal oraz rzutu piłeczką palantową. Do zawodów w kategorii dziewcząt stanęło osiem zespołów. Nasza reprezentacja zajęła siódmą pozycję, trzeba podkreślić, że nasze reprezentantki robiły, co mogły aby wypaść jak najlepiej. Czytaj dalej
Projekt „Zielony Ogród – zajęcia z przyrody” miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci światem przyrody. W trakcie projektu dzieci uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach i zajęciach edukacyjnych. Poznawały przyrodę w czterech porach roku poprzez rozmowy, obserwacje oraz wykonywanie prac plastycznych. Uczyły się dostrzegać zmiany zachodzące w przyrodzie i samodzielnie je omawiać. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia „Rośliny w powiększeniu”, podczas których dzieci mogły dokładniej poznać budowę roślin i obserwować ich elementy. Czytaj dalej
Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu opowiedzieli uczniom klas VIII o pracy strażaka oraz przygotowali dla nich warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pierwsza część spotkania dotyczyła specyfiki pracy strażaka oraz zadań, które wykonuje on w swojej codziennej pracy. W drugiej części zajęć uczniowie ćwiczyli pozycję boczną ustaloną oraz przywracanie czynności życiowych osobie nieprzytomnej. Czytaj dalej
Uczniowie klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w dniu otwartym zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu. Zapoznali się oni z kierunkami kształcenia w roku szkolnym 2026/2027. Liceum ogólnokształcące oferuje uczniom klasę ogólnokształcącą z tutoringiem, natomiast technikum daje do wyboru następujące profile: technik budownictwa, technik hotelarstwa, technik informatyk, technik teleinformatyk, technik architektury krajobrazu oraz technik logistyk. Czytaj dalej
29 kwietnia 2026r. w ZSOiT w Lublińcu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych pod patronatem Starosty Lublinieckiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 6b- Emma Bryś oraz uczeń klasy 8b – Filip Jurga. Pracowali w większości dyscyplin jako jeden zespół mając do przejscia kilka stacji z różnymi zadaniami, m.in. musieli rozwiązać test wiedzy matematycznej, zadania z kontekstem realistycznym, ułożyć po 2 figury z tangramu, rozwiązać trudne sudoku oraz ułożyć kostkę sześcienną 3D oraz na płasko 2D. Czytaj dalej
W klasach ósmych na zajęciach z doradztwa zawodowego gościła pani Krystyna Bartocha, kierownik Oddziału Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Kalinie. Pani Bartocha opowiedziała uczniom o przebiegu swojej kariery zawodowej oraz o pracy, którą wykonuje na co dzień. Nawiązała także do pracy w służbach mundurowych, gdyż sama nosi mundur reprezentujący Zespół Parków Krajobrazowych. Oprócz wielu zadań, które wykonuje, zajmuje się także edukacją przyrodniczą dzieci i młodzieży oraz upowszechnia i promuje zajęcia terenowe. Czytaj dalej
























