Jesień 2019 roku przyniosła uczniom naszej szkoły dwie imprezy sportowe w postaci Biegu przełajowego o Puchar Dyrektora Szkoły oraz Sztafetowe Biegi przełajowe rozgrywane w Lublinieckim parku miejskim.

Bieg o Puchar Dyrektora ZS Kochanowicach odbył się 24 września 2019 roku. Miejscem startu i mety corocznie jest stadion LKS Ruch Kochanowice, natomiast pętla biegu przebiega praktycznie wokół stadionu ulicami Słoneczną, Mickiewicza, Kochanowskiego, Dworcową i Sportową, wynosi około 1100 metrów. Bieg podzielono na cztery grupy startowe młodsze dziewczęta oraz chłopcy z klas IV – VI rywalizowali w swoich biegach natomiast starsze dziewczęta i chłopcy klas VII – VIII w swoich następnych dwóch. Klasyfikacja końcowa po biegu przedstawia się następująco:

Dziewczęta klas IV – VI

8. Maciej Obrzud
  9. Krystian Wodarz
  10. Arkadiusz Pach

Reprezentacja naszych chłopców klas IV – VI wzięła udział w Sztfetowych biegach przełajowych w Lublińcu. Wystąpiliśmy w składzie : Marcel Gołąbek, Dawid Jaroń, Jakub Przybyła, Gabriel Szymiec, Kamil Nowak, Mariusz Kaczorowski, Patryk Grześczyk. Nasi reprezentanci wywalczyli piąte miejsce wśród Szkół Podstawowych Powiatu lublinieckiego. Składam wszystkim naszym reprezentantom serdeczne podziękowania za godne reprezentowanie szkoły.

Aleksander Gruca