Nareszcie koniec roku, lato i wakacyjne przygody czekają na każdego. Rok szkolny zakończony, zatem pora podsumować to, co działo się w drugim semestrze w świetlicy dzieci starszych. A działo się wiele… Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach świetlicowych. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Uczniowie kochający sport i ruch uczestniczyli w zajęciach sportowych, miłośnicy rysowania – w plastycznych, „komputerowcy” – mogli pograć w gry komputerowe, uczniowie kreatywni – wykonali wiele ciekawych dekoracji świetlicy, gazetek, ciekawych prac, „pracusie” – systematycznie odrabiali zadania domowe i przygotowywali się do lekcji, kucharze – ozdabiali pierniki, przygotowywali smaczne dania. Wszystkie zajęcia pełne były radości i zabawy. Podczas zajęć wychowawcy dbali o to, aby ten czas spędzony był bezpiecznie ,ciekawie i pożytecznie.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas IV- VIII uczestniczyli w realizacji projektu edukacyjnego „ Polubić czytanie”, którego celem było popularyzowanie czytelnictwa oraz zachęcenie dzieci do polubienia czytania i sięgnięcia po książkę. Podczas realizacji zadań projektowych uczniowie poznali jak powstaje książka, dlaczego ważne jest , aby dbać o książki, dlaczego warto czytać. Podczas zajęć świetlicowych wykonywali ciekawe zadania dotyczące tematu. Kształtując umiejętność czytania i rozumienia tekstu dzieci czytały różne teksty literackie i wykonywały do nich prace plastyczne.

Teraz nadszedł czas odpoczynku i naładowania akumulatorów na nowy rok szkolny. Życzymy zatem wszystkim Wychowankom radosnych, słonecznych, pełnych ciekawych przygód wakacji. Wypoczywajcie i wracajcie bezpiecznie.

M. Morawiak
A. Kardas
K. Góral
K. Spojda