W czasach, w których niby każdy ma coś innego, a jednak wszyscy mają to samo – oryginalność stała się wręcz pożądana. Obraz z nici wykonany własnymi rękoma/rękami czy torebki samodzielnie zaprojektowane to tylko niektóre z wielu możliwości, jakie daje nam współczesny świat i jakie tworzyliśmy w ostatnim czasie na zajęciach kreatywnych. Tym razem chciałyśmy zaproponować samodzielnie wykonaną biżuterię, ze zrobieniem której poradzą sobie nawet najwięksi amatorzy. Wybór padł na bransoletki z muliny, które wykonuje się poprzez zwykłe wiązanie supełków. Te modne ozdoby na ręce zyskały największą popularność w latach 90-tych, a teraz wracają do łask . Mówi się o nich, że są symbolem przyjaźni i z tym większą werwą się je wykonuje, dodając na nie imiona czy inne napisy. Natomiast dzięki naszej inwencji twórczej osoba obdarowana może zyskać niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju przedmiot, który nas kosztował niewiele, a dla kogoś okazał się być wręcz bezcenny.

Aneta Babraj
Kornelia Famuła