Za nami koniec drugiego etapu projektu realizowanego na zajęciach kreatywnych. Tym razem podjęliśmy się wykonania drobnego upominku na „Dzień Mamy”. Naszym zadaniem było wykonanie obrazu  bardzo popularną ostatnio metodą String Art, czyli metodą tworzenia obrazów za pomocą nici i szpilek, bądź gwoździ. String Art to ciekawa i twórcza technika plastyczna. Osoby, które decydują się na obrazy z nici zazwyczaj wbijają gwoździe w drewnianą deskę tworząc określony wzór, na przykład serce, a później przeciągają nici z jednego punktu do drugiego. W ten sposób powstają oryginalne dzieła, które można postawić na półce bądź powiesić na ścianie. Ilość wzorów jest nieograniczona. A w wyszukiwarkach internetowych znajdziecie całe mnóstwo pięknych i efektownych prac tworzonych przez dorosłych, jak i dzieci. U nas dominowały piękne, kolorowe serca. A oryginalnie zapakowane były idealnym upominkiem dla naszych mam, bo nic tak nie cieszy mamy jak praca, którą wykonaliśmy sami.

Aneta Babraj
Kornelia Famuła