Na obiekcie sportowym lublinieckiej „Sparty” odbył się 27 maja półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce. Nasi reprezentanci, wznosząc się na wyżyny swoich sportowych możliwości, wywalczyli  z sumą 1055 punktów drugie miejsce w tej sportowej rywalizacji. Zabrakło jedynie 36 punktów, aby trafić do finału. Zawsze można poczuć niedosyt po takim występie, ale z drugiej strony, nie można nie docenić wyniku naszych lekkoatletów. Naprawdę dobrze wypadli. Obserwując ich zmagania, muszę zaznaczyć, że każdy z nich przekraczał własne „progi” odporności na wysiłek i ból związany z pokonywaniem własnych możliwości fizycznych. Popisali się nie tylko sportowym wynikiem, ale i charakterem.

Nasi sprinterzy, Mikołaj Blacha i Wiktor Kuśmierski na dystansie 100 metrów uzyskali wyniki: Mikołaj Blacha 13,30 s, Wiktor Kuśmierski 12,81 s.

Krótkodystansowcy (300 m)  Dominik Joniec i Patryk Machnik uzyskali wyniki: Dominik Joniec 43,11 s , Patryk Machnik 50,36 s.

Długodystansowcy (1000 m) Kacper Dziuk i Jakub Brol uzyskali wyniki: Kacper Dziuk z wynikiem 2,57’49 min. ustanowił nowy rekord szkoły, trzeba zaznaczyć, że praktycznie jest wieczny… koniec gimnazjum oznacza bowiem brak potencjalnych pretendentów do zmierzenia się z tym wynikiem. Poza tym, ile taki wynik kosztuje wysiłku, najlepiej wie Kacper, ale jeśli ktoś  chciałby dowiedzieć się, jaki to wysiłek i poczuć go we własnych mięśniach, niech nastawi w aplikacji Endomondo kilometr w tempie 2,57 min. Gwarantuję niezapomniane tętno i wysiłek dla większości submaksymalny lub kompletnie nieosiągalny. Brawo Kacper! Nasz drugi długodystansowiec Kamil Brol też nie ma się czego wstydzić. 3,19,57 min to wynik naprawdę dobry.

Skoczkowie w dal to Adam Zozgórnik i Igor Sowa. Ich wyniki to: 4,48 m i 4,62 m.

Kulomioci Błażej Naporowski i Patryk Kempa uzyskali wyniki: Błażej Naporowski 8,42 m, Patryk Kempa 8,92 m.

Skoczkowie wzwyż to Bartłomiej Pyka i Szymon Nowak uzyskali wyniki: Szymon Nowak 145 cm, natomiast Bartłomiej Pyka z wynikiem 155 cm zajął drugie miejsce w konkursie skoku wzwyż.

Ostatnim akcentem drużynowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce były występy sztafet 4 x 100 metrów. Nasza w składzie: Mikołaj Blacha, Dominik Joniec, Bartłomiej Pyka oraz Wiktor Kuśmierski uzyskała z wynikiem 51,71 min. pierwsze miejsce wśród wszystkich startujących, co miało istotny wpływ na końcowy sukces naszych reprezentantów.

Składam wszystkim naszym sportowcom serdeczne podziękowania i gratulacje za godne reprezentowanie szkoły w tej lekkoatletycznej rywalizacji. Zapisaliście kolejną kartę w sportowej historii  szkoły.

Aleksander Gruca