15 maja 2019 r. uczniowie Korzekwa Rafał, Kaczmarek Zuzanna oraz Broniarek Milena wzięli udział w VIII Powiatowym Konkursie Mitologiczny, który odbył sie w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu. Wzięło w nim udział osiem  trzyosobowych drużyn z klas IV-VI szkół podstawowych powiatu lublinieckiego. Zawodnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat znanych i mniej znanych mitów greckich wykonując różnorodne zadania m.in. układali mitologiczne puzzle, szukali skojarzeń, odgadywali zagadki, prezentowali kalambury z mitologicznych frazeologizmów.

Po licznych konkurencjach i emocjonującej dogrywce i podliczeniu punktów jury przyznało wyróżnienie dla naszej szkoły. Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody. Serdecznie gratulujemy naszej drużynie oraz pani Irenie Osadnik za przygotowanie uczestników do konkursu.

Famuła Kornelia