26 marca w GCKiI odbyły się eliminacje gminne XXXI Regionalnych Spotkań z Poezją i ProząWrażliwość na słowadla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Berbesz i Kacper Pach w kategorii uczniów klas IV-VI oraz Maja Ostrowska oraz Sandra Prandzioch w kategorii klas starszych.

Uczestników oceniało czteroosobowe jury, m.in. Edward Przebieracz – poeta, Ewa Prandzioch– polonistka, Małgorzata Derkowska – dyrektor GCKiI w Kochanowicach oraz Agnieszka Naporowska – inspektor ds. Oświaty Kultury i Sportu.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza uczennica z klasy VIIIa Maja Ostrowska została laureatką i reprezentowała naszą gminę podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się 9 kwietnia w MDK-u w Lublińcu. Maja recytowała utwór Adama Mickiewicza „Reduta Ordona” oraz fragment „Oskara i pani Róży” Érica-Emmanuela Schmitta. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Watoła- Hanulok

Zdjęcia zaczerpnięte ze strony GCKiI w Kochanowicach.