W dniu 10.04.2019 na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrano Finał Woj. śląskiego w XIX Edycji Pucharu Tymbarka. 54 drużyny zawodniczek i zawodników w kategorii U 12 wymaszerowały na murawę Stadionu Śląskiego oklaskiwani przez rodziców. W ten sposób rozpoczął się Finał Wojewódzki XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” pod auspicjami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zespół dziewcząt z Kochanowic zaprezentował się wspaniale w tym turnieju. Dotarł do finału turnieju bez porażki, pokonując w eliminacjach trzy zespoły z Jankowic 11-0,Jaworzna 15-0 i Diamond A. 4-2. Następnie w ćwierćfinale pokonał zespół z Goruszki 6-0 a w półfinale pokonał zespół ROW Rybnik 5-1. W finale turnieju przegraliśmy z faworytem Turnieju zespołem Sprintu Katowice. Zawodniczka Herkulesa Kochanowice Zosia Dubiel została najlepszą strzelczynią turnieju zdobywając 25 bramek. Na wyróżnienie zasługuje też zawodniczka Herkulesa Faustyna Korzekwa, która zdobyła 15 bramek. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i wspaniałe puchary oraz prezenty od sponsorów turnieju. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Stadionu Śląskiego z przewodnikiem i przebywanie w szatniach piłkarzy. Zespół Herkulesa wystąpił w składzie – Popanda Natalia, Korzekwa Faustyna, Filipiak Natalia, Dubiel Zosia, Koza Laura, Zakrzewska Wiktoria, Majczak Nikola, Machnik Martyna, Janoszka Samanta, Bula Julia. Gratulacje!

Bogusław Maciejewski