W dn. 12.04.2019 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozgrywany był WOJEWÓDZKI TURNIEJU „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” w kat.U-8 dziewczynek i chłopców. Są to zawodnicy i zawodniczki urodzone w roku 2011-2012. Powiat lubliniecki reprezentowali chłopcy i dziewczynki z UKS Herkules Kochanowice, którzy wygrali finały powiatowe w Lublińcu. Dziewczynki udanie zagrały w fazie eliminacyjnej i awansowały do półfinału turnieju, gdzie zmierzyły się z dziewczynkami z Katowic nieznacznie przegrywając wejście do finału. W ostatnim meczu o trzecią lokatę uległy zespołowi z Żywca ostatecznie zajmując czwarte miejsce. W nagrodę otrzymały komplet strojów Nike, w których zagrały w półfinale turnieju oraz pamiątkowe medale, puchar i zestaw upominków od sponsora turnieju firmy Tymbark. Natomiast najmłodsi chłopcy Herkulesa rozegrali w grupie bardzo dobre spotkania ale nie udało im wyjść z grupy. Otrzymali także pamiątkowe medale, puchar oraz zestaw upominków od sponsora. Każdy z uczestników turnieju dostał pamiątkową koszulkę sportową. Dodatkowa atrakcją było także zwiedzanie obiektów stadionu oraz szatni zawodniczej. Gratulacje dla najmłodszych zawodniczek i zawodników za udany występ w turnieju.

Bogusław Maciejewski