Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Głównym organizatorem turnieju jest Zarząd Główny Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

4 kwietnia 2019 roku w Herbach odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju. Nasza szkoła reprezentowana była przez Mariusza Kaczorowskiego i Patryka Grześczyka w grupie klas I-VI oraz przez Błażeja Naporowskiego w grupie klas VII, VIII i gimnazjum.

Chłopcy wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy. Po pierwszej części – teście wiedzy, Patryk zakwalifikował się do finału ustnego i ostatecznie zajął III m-ce w swojej grupie wiekowej. Mariuszowi i Błażejowi zabrakło jednego punktu żeby zakwalifikować się do finału ustnego. Do finału ustnego zgodnie z regulaminem przechodzi od 3 do 5 najlepszych uczestników eliminacji.

Patrykowi, Mariuszowi i Błażejowi gratulujmy sukcesu, a wszystkim uczestnikom dziękuję za czas poświęcony na przygotowania do Turnieju.

Mariusz Koza