Zwyczaj pieczenie słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVI wieku. Ich wygląd znacznie się różnił od tych współczesnych. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem.

Święto to przetrwało do dziś i jest to bez wątpienia ulubiony dzień łasuchów. To właśnie wtedy możemy objadać się pączkami do woli. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.

W związku z tym postanowiliśmy uczcić ten dzień w sposób szczególny. 28 lutego dzieci ze świetlicy dzieci młodszych poznały historię „tłustego czwartku”. Uczniowie mieli również okazję samodzielnie przygotować i uformować ciasto na pączki. Zadanie to dostarczyło wszystkim dużo radości. Zapach smażonych pączków roznosił się po całej szkole. Łakocie znikały w oka mgnieniu.

Wychowawcy świetlicy