W naszej szkole mieliśmy okazję gościć przebierańców z Kochanowic, którzy w przeddzień Środy Popielcowej zaszczycili nas swoją obecnością. Przed południem na korytarzu usłyszeliśmy dźwięk akordeonu oraz głośne śpiewy grupy z Kochanowic. W godzinach popołudniowych odwiedziła nas grupa tzw. „Niedźwiedzi” z Ostrowa – Lubocek. Dzieci były bardzo szczęśliwe widząc Panów w przebraniach. Interesowały ich stroje, które ci panowie mieli ubrane. Najwięcej radości, krzyku i poruszenia wywołało to, że tzw. „kominiarze” malowali sadzą ręce i twarze dzieciom. Wspólnie z przebierańcami tańczyliśmy w kole, następnie dzieci otrzymały poczęstunek w postaci cukierków. Wszyscy otrzymaliśmy zaproszenie na zabawę taneczną. Dla dzieci zabawa miała miejsce w remizie OSP Ostrów – Lubockie. Tradycja ta jest kultywowana dzięki pasji oraz zaangażowaniu mieszkańców Kochanowic, Ostrowa i Lubocek. Mamy nadzieję, że ten zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie nigdy nie zaginie. Zapraszamy do nas za rok!

Katarzyna Rogacz