Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzać czas. To miejsce, gdzie po zakończeniu zajęć lekcyjnych oczekują na rodziców. To tu każdego dnia na naszych milusińskich czeka nowa przygoda.

Za nami pierwszy semestr, który obfitował w wiele ciekawych wydarzeń i uroczystości. I tak, obchodziliśmy między innymi: DZIEŃ GOFRA, DZIEŃ CHŁOPAKA, DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ, ANDRZEJKI, WIGILIĘ. Mieliśmy zaszczyt gościć panią Małgorzatę Wójcik, autorkę książki dla dzieci „Przygoda w kapeluszu”. W listopadzie w świetlicy dzieci młodszych odbył się konkurs plastyczny pod hasłem ,,Plakat patriotyczny – 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości”, którego głównym celem było rozbudzenie postaw patriotycznych poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej. 5 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół w Kochanowicach został zorganizowany przez wychowawców świetlicy Jarmark Bożonarodzeniowy. Uczniowie brali udział w cyklu zajęć  ,,Spotkania z eksperymentem’’, na których to bawiąc się w eksperymentowanie, mogli dostrzec to, co dotąd było niedostrzegalne. Każdy, choć na chwilę mógł stać się odkrywcą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne. Uczniowie samodzielnie przygotowali smaczne potrawy, między innymi: soki i musy owocowo – warzywne, gofry z owocami, wafelki z masą marcepanową, pierniczki bożonarodzeniowe. W każdym tygodniu zapraszaliśmy naszych podopiecznych na spotkanie z plastyką, muzyką, kodowaniem na dywanie, czy papieroplastyką. Ważnym elementem codziennych naszych spotkań była pomoc dzieciom w przygotowaniu się do zajęć, a także pomoc w odrabianiu zadania domowego. Każdego dnia odbywały się spotkania z książką. Dzieci słuchały wybranych przez siebie bajek, opowiadań. Rozwijały umiejętność opowiadania, estetyki wypowiedzi, wzbogacały słownictwo.

Wychowawcy świetlicy