Dnia 22 marca 2019 roku w Domu Spotkań w Droniowicach odbyły się eliminacje gminne kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Głównym celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W konkursie naszą szkołę reprezentowali w grupie młodszej: Mariusz Kaczorowski i Patryk Grześczyk oraz w grupie starszej: Monika Pyka, Nikola Filipiak i Błażej Naporowski. W wyniku eliminacji, w których brali udział reprezentanci szkół z Kochanowic, Kochcic i Lubecka Mariusz i Patryk zajęli odpowiednio I i II m-ce w grupie młodszej, Błażej po dogrywce zajął III m-ce w grupie starszej i oni awansują do kolejnego etapu turnieju. Dziewczynom zabrakło odrobinę szczęścia i znalazły się tuż za podium.

Uczestnikom turnieju  dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczniowie uczestniczyli w pokazie wykorzystania podręcznego sprzętu gaśniczego na zainicjowanym pożarze. Strażacy z Droniowic zaprezentowali także sprzęt jakim dysponują. Największym zainteresowaniem cieszył się automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED) znajdujący się na wyposażaniu jednostki. AED to wysoce specjalistyczne, niezawodne, skomputeryzowane urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi osoby bez wykształcenia medycznego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia.

Mariusz Koza