W dniach 18.02-20.02 Wielopoziomowa Drużyna Harcerka „Czarne Orły” razem z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół w Kochanowicach przyniosły się do świata baśni.  Pod opieką phm. Ewy Majczak, pwd Marzeny Literackiej, Joanny Malinowskiej oraz Ireny Droździok bawiły się 42 osoby.

Pierwszego dnia uczestniczyły w biegu terenowym pt. „W pogodni za koroną” gdzie razem z Jasiem i Małgosią pomagały otrzymać tron jednemu z książąt.

Następnego dnia udaliśmy się do Łodzi. Tam w manufakturze czekolady poznaliśmy historię powstawania tabliczki czekolady od ziarna kakaowca (które każdy uczestnik spróbował) piliśmy kubek gorącej czekolady oraz tworzyliśmy własną tabliczkę czekolady z różnymi  dodatkami, na sam koniec każdy zapakował czekoladę do wybranego pudelka i zabrał do domu. Potem udaliśmy się do planetarium. Oglądaliśmy  zimowe niebo nad Łodzią na którym szukaliśmy gwiazdy polarnej oraz gwiazdozbiorów np: Mały Pies, Orion, Zając, Bliźniaki, Gołąb i inne . Na zakończenie wycieczki spacerowaliśmy ulicą Piotrowską.

W ostatni dzień naszej akcji pojechaliśmy do Częstochowy. Pierwszym punktem było Muzeum Zapałek. Oglądaliśmy tam maszyny do wytworzenia zapałek oraz rzeźby z jednej zapałki. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawych rzeczy związanych z historią muzeum.  Następnie udaliśmy się do kina, gdzie uczestniczyliśmy w dwóch seansach filmowych. Akcja wszystkim uczestnikom zapadnie na długo w pamięci.

Ewa Majczak