We wtorek 26 lutego uczniowie klas: VII a, VII b, VI a pod opieką nauczycieli: p. Mirosławy Szymik i p. Małgorzaty Goleni wybrali się do MDK w Lublińcu na spektakl teatralny pt. „Balladyna”. Sztuka została przygotowana  przez artystów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.  Jej reżyserem był Michał Hachlowski. 

Choć tragedia została napisana przez Juliusza Słowackiego  prawie dwieście lat temu, nadal cieszy się popularnością wśród młodych widzów. Marzenia o królewskim tronie, władzy i bogactwie popychają Balladynę do krwawych zbrodni. Bezwzględna, pozbawiona skrupułów  tytułowa bohaterka nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć cel. Małżeństwo z Kirkorem staje się dla niej trampoliną do oszałamiającej kariery. Czy jednak można uciec przed odpowiedzialnością? Ten niełatwy dramat zmusza widza do wielu refleksji.

Młodzież uczestnicząca  w spektaklu nie tylko wartościowo spędziła czas, ale mogła porównać treść dramatu z przekazem scenicznym oraz uzupełnić wiadomości dotyczące tragedii i spektaklu.

M. Golenia